מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות – למה אני צריך את זה?

הלן קלר אמרה "המדע מצא מזור לרוב התחלואים, אך לא מצא תרופה לרע שבהם – האדישות של בני האדם".

כמתכננים פיננסים אנחנו נפגשים עם לא מעט אנשים שאדישים או לא מודעים לסיכונים השונים שעלולים להשפיע על עתידם הכלכלי. מרביתנו נרתעים מלחשוב ובטח לשוחח על נושאים שמפחידים אותנו או שנראים לנו רחוקים מהמציאות.

הנתונים האחרונים המעודכנים לשנת 2016 מציגים את המספרים הבאים:

  • מדי שנה מאובחנים בישראל כ־30 אלף חולי סרטן חדשים, מהם כֽ־400 ילדים עד גיל 14.
  • ב־2016 נפטרו מסרטן 11,117 תושבים בישראל (בגברים סיבת המוות העיקרית הייתה סרטן הריאות, בנשים סרטן השד).
  • סוגי הסרטן השכיחים ביותר בנשים בישראל: שד, מעי גס, ריאות, בלוטת התריס, צוואר הרחם, לימפומה שאינה הודג'קין.
  • סוגי הסרטן השכיחים ביותר בגברים בישראל: ערמונית, מעי גס, ריאות, לימפומה שאינה הודג'קין, שלפוחית השתן.
  • ישראל מדורגת ראשונה מבין מדינות המערב במספר חולי הסרטן מסוג לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) ביחס לאוכלוסייה.

על פי המחקרים האחרונים 25% מהאוכלוסייה תחלה בסרטן. רבע ממי שאתם מכירים יחלה בסרטן!

הבשורות הטובות הן, שאחוזי התמותה מהמחלה קטנים בזכות הרפואה המתקדמת. לצד ההתמודדות הנפשית הכרוכה במחלה קשה, קיימת גם התמודדות פיננסית לא פשוטה איתה גם נאלצים להתמודד החולה ובני משפחתו. כמה פעמים בחייכם נתקלתם בבקשות תרומה לחולה? אנחנו מניחים שעשרות אם לא מאות פעמים. פשוט למשפחות נגמר הכסף. אלו הם המקרים העצובים בהם אין אפשרות להמשיך בשגרת חיים רגילה ונאלצים לצאת למסע תרומות.

באיזו מידה היה לכם נוח לקרוא את החלק הראשון במאמר? סביר להניח שלא היה נוח ובטח לא נעים אבל זו המציאות שמרביתנו מעדיפים להדחיק. נעים לנו לדמיין את הזכייה בלוטו ולתכנן מה נעשה בכסף מאשר לרדת למציאות ולחשוב אך מתכוננים למקרה של סרטן במשפחה.

אז מה זה ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות נועד לסייע לכם להתמודד עם הוצאות הטיפול הכבדות ולאפשר לכם וליקרים לכם לשמור על רמת החיים אליה הורגלתם טרם גילוי המחלה. פוליסת ביטוח מחלות קשות, מעניקה פיצוי כספי הנקבע בהתאם לסכום הביטוח שרכש המבוטח, בעת גילוי אחת מתוך רשימה של מחלות קשות המכוסות בפוליסה.

מה מיוחד בביטוח מחלות קשות בשונה מביטוחי בריאות אחרים?

חלית? קיבלת. הייחוד בביטוח מחלות קשות הוא שיש רק תנאי אחד שצריך להוכיח על מנת לקבל את סכום הביטוח: האם המבוטח אובחן כחולה במחלה קשה בתקופת הביטוח ואחרי תקופת האכשרה.

האם כדאי לרכוש ביטוח מחלות קשות לילדים?

ביטוח מחלות קשות ניתן ומומלץ לרכוש גם עבור ילדים ולא רק למבוגרים. כאשר חס וחלילה מתגלה המחלה אצל הילד ישנה באופן טבעי פגיעה במצב הכלכלי המשפחתי. שני ההורים מקדישים עצמם באופן מידי לדאגה לבריאותו והחלמתו של ילדם וכושר ההשתכרות שלהם נפגע.
לכן כדאי לרכוש ביטוח מחלות קשות עבור הילד ובכך לנטרל את הפגיעה במצב הכלכלי והעיסוק בהישרדות כלכלית ולאפשר להורים להתמקד אך ורק בתהליך החלמתו של הילד.

אז לעשות או לא לעשות?

כל אחד צריך לשאול את עצמו האם אני יכול להתמודד עם המעמסה הכלכלית שנוצרת בעת גילוי מחלה קשה? אילו כלי יש לי או לתא המשפחתי להתמודד עימה.